Запрошую у дистанційний курс "Технологія розробки дистанційного курсу" з 11 жовтня 2021 р.

Запрошую у дистанційний курс "Технологія розробки дистанційного курсу" з 11 жовтня 2021 р.

by Володимир Кухаренко -
Number of replies: 0

Програма підготовка експертів електронного (дистанційного) навчання.

Якість дистанційного навчання закладається на етапі його створення та суттєво залежить від кваліфікації тьютора.

Експертиза дистанційного курсу – це аналіз якості та ефективності курсу за визначеними критеріями, використання педагогічних теорій та методів педагогічного проєктування, цілепокладання та зв’язок з компетентностями, які формуються у студентів.

Експерт – це фахівець, який має досвід розробки дистанційних курсів, проведення дистанційних занять та володіє і використовує навички куратора змісту. Дистанційний курс «Експертиза дистанційного курсу», орієнтований на досвідчених розробників дистанційних курсів та адміністраторів систем дистанційного навчання організацій. 

Дистанційний курс «Експертиза дистанційного курсу»

В курсі розглядаються такі питання:  Система електронного навчання. Стандарти дистанційного навчання, типи дистанційних курсів. Експерт, лідер. Оцінювання. Критерії оцінювання. Проєкт курсу. Компетентності. Складові дистанційного курсу. Контроль. Оцінювання курсу. Проблеми розробки та навчання, типові помилки

Експерти повинні мати необхідну теоретичну підготовку з теорії дистанційного навчання, проведення дистанційного навчального процесу. Тому необхідною умовою участі у цьому курсі є успішне завершення дистанційних курсів «Технологія розробки дистанційного курсу» та «Практикум тьютора»

Під час експертизи дистанційного курсу відбувається вивчення, розуміння та розвиток найбільш перспективних педагогічних інновацій. Експерт стає організатором інноваційних пошуків.

Програма курсу «Експертиза дистанційного курсу» розрахована на шість тижнів. Для отримання навичок експерта слухачі проводять експертизу дистанційних курсів та готують звіти.

Дистанційний курс «Технології розробки дистанційного курсу»

Це конструктивістський курс підвищення кваліфікації викладачів, мета курсу ‑ допомогти викладачу створити дистанційний курс з використанням сучасних педагогічних та інформаційних технологій. Тривалість навчання – 8 тижнів. Учасники курсу, які виконали всю програму отримують свідоцтво про підвищення кваліфікації.

Дистанційний курс «Практикум тьютора»

Програма курсу відповідає всім вимогам системи підвищення кваліфікації, розрахована на 108 години теоретичних та практичних занять. Основна мета курсу – підготувати викладача та його дистанційний курс до навчального процесу.

Програма курсу складається з 7 тем, які включають питання комунікації, планування та рейтингову оцінку діяльності студента, підготовку інструкцій та інформаційних матеріалів, організацію та проведення дискусій, роботи малих груп. Тривалість навчання 8 тижнів.

________________________________________________________

Шановні колеги!

ХНАДУ запрошує Вас до навчання у відкритому дистанційному курсі «Технології розробки дистанційного курсу» (108 годин, 8 тижнів).

Мета: на базі сучасної методології електронного навчання навчитися створювати дистанційні курси та проводити дистанційний навчальний процес.

Терміни проведення курсу 11 жовтня5 грудня 2021 року

Програма курсу

Курс орієнтований на викладачів вищих закладів освіти, вчителів,тренерів корпорацій, які хотіли б опанувати технологіями дистанційного навчання для використання у своїй педагогічній діяльності

На першому етапі Ви познайомитесь з сучасним станом розвитку освіти у світі та одним з найбільш ефективним методом проектування навчального курсу. При проектуванні курсу Ви отримаєте навички переходу від компетентностей через діяльність до мети завдань.

З використанням таксономії Блума Ви спроектуєте свій курс за потребою: або навчите своїх учнів виконувати завдання, або аналізувати, творити.

Визначення мети Вашого курсу та Вашої мети, як вчителя, базується на теоріях навчання. Ви отримаєте навички використання біхевіористської, когнітивної, конструктивістської, конективістської теорій у своєму курсі.

Ви створите структурований текст курсу з графікою та використанням різноманітних інструментів хмарних технологій.

Тестові завдання можуть бути різної складності, яка визначається за таксономією Блума, які можуть об’єднуватись у різноманітні тести для самоконтролю студента та контролю засвоєння окремих тем та курсу загалом. Ви це зможете зробити.

Важливу роль у Вашому курсі будуть відігравати групова робота, спілкування та запитування, як метод конструювання знань студентами.

На завершення Ви створите систему оцінювання Ваших студентів, познайомитесь з системою оцінки дистанційного курсу та отримаєте практичні навички на оцінюванні дистанційних курсів Ваших колег.

·        Заняття 1. Система проектування навчання

·        Заняття 2. Визначення цілей курсу. План занять

·        Заняття 3. Теорії навчання

·        Заняття 4. Проектування та дизайн тексту

·        Заняття 5. Інструменти для роботи з текстом

·        Заняття 6. Тестування. Питання.

·        Заняття 7. Спілкування та групова робота у дистанційному навчанні

·        Заняття 8. Контроль якості у дистанційному навчанні. Оцінювання 

Навчання у курсі безкоштовне.

Мова спілкування – українська.

Учасники курсу, які успішно виконають програму, отримують сертифікат та мають можливість отримати свідоцтво про підвищення кваліфікації з дистанційного навчання Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ) (вартість навчання 2000 грн.).

Можлива групова участь, але кожен учасник реєструється особисто. Представник організації буде мати права асистента тьютора (за бажанням).

Перелік групи формується організацією і відправляються її представником на адресу kukharenkovn@gmail.com. На підставі листа представнику організації створюється аккаунт і надається роль асистента курсу ТРДК та курсів, що розробляються слухачами групи.

Для учасників курсу будуть проводитись щотижневі вебінари. Посилання будуть розміщуватись на сайті курсу.

Для участі у дистанційному курсі необхідно заповнити анкету https://forms.gle/sBwahMoqC2gDxDX99   та зареєструватися у курсі https://moodle.com.ua/lms/course/view.php?id=169   (самореєстрація)

Реєстрація у курсі відкрита

Ознайомчий вебінар відбудеться 11 жовтня 2021 р. о 15-00, адреса входу до вебінару https://moodle.com.ua/lms/mod/lti/view.php?id=6877   (потрібна реєстрація). Вхід до вебінару відкривається за 10 хвилин до початку.

Курси можуть бути створені на сайті https://moodle.com.ua/lms/, де передбачена самореєстрація, після якої треба замовити курс.

Автор та тьютор курсу Кухаренко В.М., професор Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.

Для довідок: kukharenkovn@gmail.com