Новости сайта

Дистанційний курс "Куратор змісту" починається 23 жовтня 2017 р.

Дистанційний курс "Куратор змісту" починається 23 жовтня 2017 р.

by Володимир Кухаренко -
Number of replies: 0

Дистанційний курс «Куратор змісту-6»

В теперішній час спостерігається безперервне зростання інформації в мережі: щохвилини завантажується на YouTube 72 годин відео, кожен день створюється 340 мільйонів твітів, кожен місяць на Facebook створюються 25 мільярдів одиниць контенту. І таких прикладів можна наводити безліч.

Тому з'явилася потреба в новій діяльності в мережі, яку здійснює куратор змісту - людина, яка постійно збирає, структурує, коментує певну тему і дає користувачеві повну інформацію з коментарями на вимогу. Ця назва походить від Сontent сurator - хранитель музею. Іноді куратора змісту називають майстром новин. Таку людину можна назвати мережевим інформаційним аналітиком, або просто мережевим аналітиком.

Термін «куратор змісту» з'явився в 2008 році і привернув увагу користувачів Інтернет. З одного боку - це кваліфікація, з іншого, можливо - спеціальність. Одне зрозуміло, фахівців цього профілю необхідно готувати.

Дистанційний курс «Куратор змісту» розрахований на 8 тижнів і орієнтований на магістрів, аспірантів, викладачів, фахівців дистанційного навчання. Під час навчання використовується виконання індивідуальних завдань, робота в форумі, обговорення проблемних питань на семінарі.

Програма курсу

  1. Куратор змісту. Визначення
  2. Характеристика і компетенції куратора
  3. Пошук інформації в мережі
  4. Роль куратора в електронній бібліотеці
  5. Персональне навчальне середовище і персональна навчальна мережа
  6. Визначення якості інформації
  7. Методи роботи куратора змісту
  8. Інструменти куратора змісту

Курування змісту може бути використане в різних областях, наприклад, в освіті це забезпечення професійної, педагогічної та технологічної діяльності викладача. У бізнесі - це маркетинг. Уміння курувати зміст важливо для бібліотечного працівника.

Результатом навчання є виконаний слухачем проекту «Курування конкретної предметної області»

Навчання в курсі безкоштовне.

Для участі в курсі необхідно заповнити анкету. (https://goo.gl/forms/C56Ge8XEbSukoYpw1)

Початок занять з 23 жовтня 2017 р. Самореєстрація у курс за адресою (http://dl.khpi.edu.ua/course/view.php?id=244)

24 жовтня о 13-00 за київським часом буде проведено перший установчий вебінар. Вхід у вебінар через курс

Автори і тьютори курсу керівник Проблемної лабораторії дистанційного навчання НТУ «ХПІ» проф. Кухаренко Володимир Миколайович, заст. директора бібліотеки НТУ "ХПІ" Главчева Юлія Миколаївна. У розробці курсу брали участь Сиротенко Н.Г., Бугайчук К.Л., Нюренберг В.

За матеріалами курсу надруковано посібник (електронна версія) (http://repository.kpi.kharkov.ua/bitstream/KhPI-Press/23640/3/Kukharenko_Kurator_zmistu_2016.pdf)